Będzie dofinansowanie z Unii Europejskiej – ile zyska polski transport?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Polski transport publiczny i komunikacja może w najbliższym czasie liczyć na spory zastrzyk środków. Wspólnota europejska dofinansuje pięć projektów transportowych w kraju.

Łącznie dofinansowanie wynosi prawie 1,9 miliarda złotych. Całkowity koszt projektów, które uzyskały wsparcie z Unii Europejskiej to natomiast 2,6 miliarda złotych. Jakie projekty obejmuje wsparcie wspólnoty?

Wśród „zwycięzców” są między innymi zmodernizowane linie kolejowe we wschodniej Polsce, modernizacja krajowej przestrzeni lotniczej, oraz multimodalne połączenia kolejowo-wodne, w tym most kolejowy w Szczecinie stworzony w ramach projektu Rail Baltica – łączącego nadbałtyckie państwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak metoda nauczania w przedszkolu wpływa na rozwój dziecka?
Jak metoda nauczania w przedszkolu wpływa na rozwój dziecka?
Zapraszamy do zebrania informacji na temat wpływu metod nauczania stosowanych w przedszkolach na rozwój i edukację dziecka. Dowiedz się, jak metody pedagogiczne przedszkoli kształtują umiejętności i rozwijają potencjał najmłodszych.
<strong>Jak znaleźć wymarzone mieszkanie – poradnik dla przyszłych nabywców</strong>
Jak znaleźć wymarzone mieszkanie – poradnik dla przyszłych nabywców
Zakup wymarzonego mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wymaga on jednak czasu, zaangażowania i dokładnej analizy rynku nieruchomości. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą w znalezieniu idealnego mieszkania dla siebie.
Jak rozwój technologiczny wpływa na branżę przemysłową?
Jak rozwój technologiczny wpływa na branżę przemysłową?
Zastanawiasz się, jak rozwój technologiczny wpływa na branżę przemysłową? Przemysł jest sektorem gospodarki, który jest kluczowy dla rozwoju społeczeństw i dostarcza produkty i usługi na masową skalę. Postęp technologiczny odgrywa zasadniczą rolę w przekształcaniu sposobu, w jaki branża przemysłowa działa.
Ostatnie wpisy
Polecamy